Laatste Nieuws

Lasent levert 2e datacenter aan ECN

Lasent heeft de opdracht gekregen van ECN voor de bouw van het tweede datacenter.


Lasent en GarantiBank International N.V.

Lasent moderniseert computerruimte GarantiBank International N.V.



Projecten

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Case HagaCase ONVZCase RivierenlandCase HoogheemraadschapCase Hollandia

Lasent levert 2e datacenter aan ECN

Laatste Nieuws

Lasent heeft de opdracht gekregen van ECN voor de bouw van het tweede datacenter.

ECN is het grootste onderzoeksinstituut in Nederland op energiegebied.  Het heeft een sterke internationale positie op het gebied van Zonne-energie, Windenergie, Beleidsstudies en Biomassa & Energy Efficiency. Hier wordt kennis en technologie ontwikkeld met en voor de markt die een transitie naar een duurzame energiehuishouding mogelijk maken. ECN richt zich met het energieonderzoek op een duurzame energievoorziening: veilig, efficiënt, betrouwbaar en milieuvriendelijk. Daarbij voert ECN ook onderzoek uit naar toekomstmogelijkheden en economische achtergronden op energiegebied. ECN loopt voorop met onder andere zonneceltechnologie, windparkaerodynamica, 2e generatie biomassa omzetting in Groen Gas en membraantechnologie voor scheidingsprocessen in de industrie.

De R&D-wereld van de energietechnologie is een veelzijdige wereld, ECN is trots op zijn brede waaier van experts die in deze wereld werken. U zult veel landen moeten bezoeken om een vergelijkbaar instituut te vinden dat zo'n verscheidenheid aan onderzoek aan de dag legt.

Lasent is zeer vereerd dat een organisatie die gespecialiseerd is in energieonderzoek voor de tweede keer de keuze op Lasent heeft laat vallen voor het bouwen van een datacenter. In 2006 heeft Lasent namelijk het eerste datacenter voor ECN mogen bouwen. Om de beschikbaarheid van het netwerk nog verder te verhogen heeft ECN ervoor gekozen om op het eigen terrein, op een aanzienlijke afstand van het eerste datacenter, het tweede datacenter te laten bouwen.
Het datacenter is, net zoals het eerste, gebouwd op basis van het warme-gang principe om op die manier energetisch uiterst besparend te zijn. De ruimte is bovendien door Lasent voorzien van de UPS N+1, 4 computerairconditioners N+1, de interne databekabeling, een brandmeldinstallatie op basis van een dubbel Aspiratiedetectiesysteem, een Inerte blusgasinstallatie en de benodigde managementsoftware voor het beheer. Het is de moeite waard te vermelden dat de koelinstallatie is voorzien van twee redundante koelmachines welke beide beschikken over vrije koeling. Door gebruik te maken van de Intelligent Free-Cooling functie, waardoor de vrije koeling ook bij de redundant geplaatste koelmachine tijdens Free-Coolingbedrijf mee functioneert is de installatie nog meer energiebesparend. Het datacenter zal uiteraard gekoppeld worden aan een noodstroomaggregaat. Het tweede datacenter zal zo spoedig mogelijk in bedrijf genomen worden door ECN.